Reklam Ustaları 2

Nevzat İnan- Araş. Gör. Ege Üniv., İletişim Fak. 

Reklamcılık Bölümü

 

Reklamcılık zor zanaat ve ekip işi ancak tarihimizde öyle reklamcılar var ki bu alanda usta olmuş nice unutulmaz kampanyalara imza atmış.. Reklam Ustaları-2 Türkiye'de bu alanda usta olmuş reklamcıları mercek altına alıyor, onların hayatlarına değiniyor, kampanyalarına ve yaptıkları işlere derinlemesine bir bakış sunuyor. Öncelikle kitapta yer almamı sağlayan ve bu eserin oluşumu için büyük çaba sarfeden Prof.Dr.Müge Elden'e ve bölümleri oluşturma konusunda hiçbir şekilde yardımlarını esirgemeyen Dr. Murat Çelik'e emekleri için çok teşekkür ederim. Kitapta yaptığı işleri ve hayatını kaleme alma şerefine nail olduğum Oğuzhan Akay'a ise sonsuz minnetlerimi sunarım, kendisinin yakınlığı, samimiyeti, Kristal Elma Röpörtajımızda verdiği bilgiler ve daha sonraki süreçteki desteği bölümün oluşmasında büyük katkılar sağladı.. Emeği geçen tüm hocalarıma ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.

 

Kitap satın almak için 

http://www.dr.com.tr/Kitap/Reklam-Ustalari-2/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Satis-Pazarlama-Halkla-Iliskiler/urunno=0001736562001

 

Yazi Come to Movida | Tam hizmet reklam ajansı

Reklam Ustaları 2, reklamcılıkta iz bırakmış usta isimlerin yaşamları ve deneyimleri üzerinden Türk reklamcılığının tarihsel serüvenine ortak olmamıza katkı sunan bir kitap. Sayfalar arasında gezindikçe Türk reklam tarihinin ilkleri, hafızalara kazınan reklam kampanyaları, elde edilen büyük başarılar ve aşılan zorluklar karşımıza çıkıyor.

Reklam Ustaları 2, ilk kitap gibi, öncelikle reklamcılığa ilgi duyanlar, reklamcı olmak isteyen öğrenciler ve de reklamı araştıran akademisyenler için temel başvuru kaynağı niteliğinde bir çalışma. Ama aynı zamanda, Türkiye’de reklamın etkili bir araç ve reklamcılığın ise bir meslek olarak kabul edilmesinde önemli katkıları bulunan ustalara ve daha nicelerine bir “teşekkür” kitabı.

 

 

;