BİZ KİMİZ?

Biz Reklamcılar Derneği Üyesi, derneğimizin saptadığı kural ve standartlarda çalışan, bir tam hizmet ajansıyız. Bağımsızız, lokaliz, yaratıcıyız. Global düşünür, yerel hareket ederiz. Butik gibi çalışır, konfeksiyon gibi hizmet veririz. İç pazara da dış pazarlara da hizmet veririz, veriyoruz. Kadro istikrarımız var. Markalar yaratmış, var olanları geliştirmiş, büyük işlere imza atmış, deneyimli, yenilikçi, özgün bir yapımız var. Parayı değil başarıyı kovalarız.


Maçka Demokrasi ve İnönü Parklarına yakın, Nişantaşı’ndan Swiss Otel’e doğru gelmeden önceki Vanilya Sokak’ta bir bahçe katındayız. Sakin, samimi, sessiz bir ortamda, yaratıcı, işe yarar ve iddialı işleri burada hazırlıyoruz. 
 

Dürin Ababay ve Visal Cumalı’nın 1990 yılında kurduğu Movida, 1994 yılında, günümüzde sektörün yaratıcı ustaları arasında gösterilen Oğuzhan Akay’ın katılımıyla Movida Plus MAP olmuştur. Visal Cumalı’nın 90’lı yılların sonunda sektörden ayrılmasıyla birlikte Movida, Dürin Ababay, Oğuzhan Akay ortaklığıyla bugünlere ulaşmıştır. Emrah Akay’ın katılımıyla 2018’e Come to Movida ismiyle giren ajans, daha da güçlenmiştir.

Sektörümüzün ortaklık yapısı en istikrarlı 5 ajansından biriyiz. Çok büyük markalar da yönettik, çok küçükleri de altyapıdan yetiştirip sektörlerine armağan ettik. Reklamcılığın her alanında deneyimliyiz. Kendi elemanlarımızı kendimiz yetiştiririr, onları da zamanı gelince kendi sektörümüze armağan ederiz. Bu anlamda bir okul sayılırız. Hızlıyız. Snop değiliz. İnandığımız fikrin arkasında dururuz. Ama en iyi işin reklamverenle tek ekip gibi çalışarak çıktığını biliriz.

Fildişi bir kulede oturmak istemediğimiz için şehrin kalbindeyiz. Tüketicinin nabzını duyacak kadar ona yakınız. Bu nedenle fark yaratmak isteyenlere Come to Movida diyoruz.

PEKİ ‘Come to Movida’ NEDİR?

 

Movida hareket demek. İspanya’da 36 yıl hüküm süren diktatör Franco’nun ölümüyle Madrid’de doğan La Movida kültür sanat akımının adı.

Reklamcılıkta Movida, bağımsız ve yaratıcı reklam hareketinin adı. Harekette bereket vardır. Bu nedenle herkese ‘Come to Movida’ diyoruz. Come to Movida, büyük küçük ayırt etmeden bağımsız, yaratıcı, çarpıcı, ses getiren işlere çağrıdır.

KONVANSİYONEL BİR AJANS MIYIZ, DİJİTALCİ MİYİZ?

 

Böyle bir ayırım yok. Çünkü biz reklamcıyız. Fikir adamlarıyız. Yaratıcı pazarlama iletişimi, mecra ayırmaz. Mecraya göre iş tanımı ise hiç yapılmaz. Markanın gereksinmesi neyse onu saptar, o kılığa girer, yaparız. Markayı harekete geçirir, hareketli markaların ise hızını, etkisini, tarzını belirleriz. TV filminden sinemaya, basın kampanyasına veya ilana, açıkhavadan radyoya, tanıtım videolarından advertoriallere, Twitter’da liste başı olacak hashtag’ten İnstagram, Facebook, Snapchat, Scorp vb’de görsel paylaşıma, kurumsal kimlik çalışmasından basılı işlere, on-line kataloğa, broşüre, banner’a, web ve e-ticaret sitesi yapımına kadar her iş elimizden gelir. Tüketicinin yolculuğunu iyi analiz eder, ona göre shopper fikirleri de geliştiririz. Veriyi değerlendirir, yaratıcı stratejiyi saptar, ses getirecek fikri mecra ayırmadan ortaya koyarız. Branded content ve branded entertainment alanlarında da kendimizi aşma hedefimiz var. Finans, sigorta, basın ve TV sektöründe, ajans ömrümüzün yarısı kadar deneyimimiz olduğunu da söylemek gerekir.

Reklam sektöründe ise bir markaya en uzun süreli hizmet vermede ilk üçteyiz. Bunlardan biri olan Penti’nin halen her işini yapan, bu anlamda kendimiz için bir case study ve lovemark yaratan şu meşhur reklam ajansı biziz.

Yani bir marka mimarı ve inşaatçısıyız.

Takım

Kimiz Come to Movida | Tam hizmet reklam ajansı
Oğuzhan Akay
Ortak / Yaratıcı Koç

Sektörün yaratıcı koçlarından... İletişim mezunu. Yine efsanevi bir ajanstan, Ajans Ada ekolünden gelme ve Güzel Sanatlar’cı. 9 kitaplı bir edebiyatçı. TV’ci, radyocu... Köşe yazarlığı bile var. RYD kurucularından ve Onursal Başkanı. Hem Reklamda Yaratıcılık yüksek lisans hocası, hem sektör eğitmeni... Çok şapkalı!

Kimiz Come to Movida | Tam hizmet reklam ajansı
Dürin Ababay
Kurucu Ortak

Eski bir gazeteci, efsane Nokta Dergisi’nin yazarlarından. Aynı zamanda bir hukukçu. Ama hepsinden çok, reklamcı. Dizi filmi yapımcılığı da var, müşteri ilişkileri uzmanlığı da. Tatlı dille ikna ustası. Stratejist savaşçı. İnsan suretli melek.

Kimiz Come to Movida | Tam hizmet reklam ajansı
Emrah Akay
Executive Creative Director

Bıyık. Sektörün önde gelen isimlerinden. Movida kökenli, Cenajans Grey, Güzel Sanatlar Saatchi, Leo Burnett ve MullenLowe’da kreatif liderlik geçmişi var. Hatırlara kazınmış, bilinen onlarca büyük işe imza attı, en büyükler dahil yüzlerce markaya hizmet verdi. Cannes Lions, Epica, New York Festivals, Golden Drum, Eurobest dahil 100’ün üzerinde uluslararası ve ulusal ödül sahibi. Bir kitabı, bir de müzik albümü var.

Kimiz Come to Movida | Tam hizmet reklam ajansı
Gaye Ayık
Müşterİ İlİşkİlerİ Yönetmenİ

Leo Burnett kökenli, deneyimli, çok çalışkan bir müşteri ilişkileri yönetmeni... Hissedar. Hisleri, bilgisi, ilgisi güçlü reklamcı. Organizasyon dehası, iyi bir yönetici, sektörün deneyimli ismi.Elindeki markaları yarışçı ustalığıyla idare eden sürücü. Ajansın hard diski.

Kimiz Come to Movida | Tam hizmet reklam ajansı
Deniz Akyıldız
Sanat Yönetmenİ

MÜGSF Grafik Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. 1994 yılında girdiği reklam sektöründe Marka, Lowe, Ali Taran, McCann gibi önemli ajanslarda çalıştı. ‘Omo-Kirlenmek Güzeldir’ kampanyası da dahil birçok Kristal Elma ve yurtdışında başarı ödülleri kazandı.

Kimiz Come to Movida | Tam hizmet reklam ajansı
Nida Acun
Dijital İletişim Yönetmeni

5px Digital'in eski ortağı. Marka iletişimi dalında reklamcılık eğitimli ve 3 üniversite mezunu. E- ticaret, yazılım, satın alma, perakende sektörü deneyimli. Altın örümcek ödüllü. Aynı zamanda özgün bir ressam.

Tamamlanan Proje

Memnun Müşteri

Reklam Filmi

Kazanılan Ödül
;